Co nabízíme

Čerstvé kváskové chleby a pečivo

Každý den u nás nakoupíte kvalitní kváskové celozrnné chleby, celozrnné pečivo, koláče, šátečky, makovky apod.

Dodáváno od :

Biopekárna Country Life (každý den kromě úterý)

Alrichovo pekařství (středa)

Měchenická pekárna (pondělí a čtvrtek)

Křepenická pekárna (úterý a pátek)

Koláčkova pekárna (úterý)

Bezlepková pekárna Liška (čtvrtek)




Maso

V nabídce máme farmářské kuřecí, krůtí, králičí, vepřové a hovězí z českých ekofarem. Dále nabízíme ryby z Pošumaví. Je možné objednat bio vepřové a bio hovězí maso.

Dodáváno od :

Farma Rodiny Němcovy (farmářské kuře, králík, vepřové, hovězí, uzeniny, paštiky a další masné speciality, závoz pondělí)
Farma Druhaz (krůtí, kuřecí, závoz středa)

Pstruhařstí mlýny (závoz úterý)

Biofarma Sasov (bio vepřové, bio hovězí, bio uzeniny, závoz čtvrtek) – na objednávku

Farmářské vejce

p. Dvořák (Zlatníky), Ježkův statek

Mléčné výrobky

V nabídce máme čerstvé kravské, kozí a ovčí mléko, sýry, jogurty, tvaroh, syrovátku a další produkty.

Dodáváno od :

Polabské mlékárny, Farma Rodiny Němcovy, kozí biofarma DoRa Ratibořice, M. Homola Beleč (sýry od Karlštejna), Ježkův statek.




Bio ovoce a zelenina

Dodáváno od :

Country Life


Vegetariánské potraviny

V našem sortimentu naleznete také širokou nabídku obilovin, luštěnin, kaší, celozrnných těstovin, obilných nápojů. Dále nabízíme chlazené vegetariánské výrobky jako tofu, tempeh, alternativní náhražky masa, sojové jogurty, rýžové deserty, sojanézy, sojové uzeniny, hotová jídla, rostlinné pomazánky, svačinky, apod. Velké oblibě se těší chlazená pomazánka humus.




Bezlepkové výrobky

Nabízíme potraviny pro celiaky – balený chléb a pečivo, trvanlivé pečivo, směsi na pečení, těstoviny, cereálie, sladkosti. 

Je možné si objednat čerstvý bezlepkový chléb z Liškovy pekárny.


Fair Trade

Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům zboží, které je vyrobené v odpovídajících pracovních podmínkách, bez pomocí dětské práce, za omezenou pracovní dobu. V našem obchodě nabízíme například Fair Trade kávu a čaje, Fair Trade čokoládu, kakao a další. Nákupem takto označených výrobků zaplatíte spravedlivou cenu za “dobrou věc”.



Superfoods, zelené potraviny, přírodní potravinové doplňky

Superpotraviny jsou plodiny s mimořádnými nutričními vlastnostmi výrazně podporující naše celkové zdraví. Jsou nabité vitamíny, minerály a stopovými prvky, jež mohou významně ovlivnit naše zdraví a psychickou pohodu.

Nabízíme např. nepražené kakao nebo kakaové boby, chia semínka, Acai, Macu, Lucumu, Baobab, Konopný protein, včelí pyl, naklíčená semínka a mnoho další.

V nabídce zelených potravin si můžete vybrat Chlorellu, Spirulinu, Mladý ječmen, Mladou pšenici.

Ekodrogerie

Ekologická drogerie na běžný úklid, praní, mytí a čištění. Jedná se o přípravky vyrobené ne z ropy ale na rostlinné a minerální bázi, bez fosfátů, enzymů, bělidel, optických zjasňovačů a konzervačních látek. Výrobky jsou díky svémů složení šetrné k lidské pokožce a jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné, nejsou testované na zvířatech.

Dodáváno od : Ecover, Sodasan, Sonett, Almacabio, Feel Eco



Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika je vyrobena z přírodních složek. Součástí přírodní kosmetiky není ropa a její deriváty (parafín, minerální oleje, vazelína), syntetické emulgátory, syntetická pěnidla, parabeny (konzervanty), silikony, syntetické parfemace, těžké kovy a hliník.
K výrobě svých přípravků nepoužívá suroviny živočišného původu kromě medu, včelího vosku a lanolinu z ovčí srsti a není testována na zvířatech. Přírodní kosmetika má vysoký obsah přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek.

Dodáváno od :

Nobilis Tilia, Saloos, So'bio, Jason, Khadi (barvy na vlasy) a další

Ostatní

Součástí sortimentu naší prodejny jsou dále ořechy, semínka, sušené plody, mořské řasy. Nabízíme celou řadu čajů, kávy, kávových náhražek. Na své si přijdou i milovníci sladkého (čokolády, sušenky, bonbóny, lízátka a jiné cukrovinky). Můžete si vybrat výborná vína z několika českých bio vinařství nebo špičková rakouská vína.







Copyright 2015, BioSvět Zbraslav