Co nabízíme

Čerstvé kváskové chleby a pečivo

Každý den u nás nakoupíte kvalitní kváskové celozrnné chleby, celozrnné pečivo, koláče, šátečky, makovky apod. Vše bez umělých aditiv a bílého cukru.

Dodáváno od :

Biopekárna Country Life (každý den kromě středy)

Alrichovo pečivo (středa, závoz kolem poledne)

Statek Tilia (čtvrtek)

Kváskové pečivo od Kocourků (středa)

Bezlepková pekárna Liška (středa)
Maso

V nabídce máme bio maso kuřecí, hovězí, vepřové a jehněčí z českých biofarem. Dále nabízíme kuřecí a králičí z necertifikované ekofarmy. Maso je možné si objednat, nejlépe do pátku ráno. Objednané maso si pak můžete vyzvednout v závozový den nebo kdykoliv do konce týdne.

Dodáváno od :

Farma Němcovy (farmářské kuře, králík, vepřové, hovězí, uzeniny, paštiky a další masné speciality, závoz úterý)
Biopark (bio vepřové, bio hovězí, bio jehněčí, závoz středa)

Biofarma Sasov (bio vepřové, bio hovězí, bio uzeniny, závoz čtvrtek)

V nabídce máme i bio uzeninu (párky, jemný salám, klobásy, lovecký salám, špekáčky, uzené maso) nebo bio paštiku.

Bio vejce

Nabízíme bio vejce z farmy pana Kýra obohacené selenem a farmářské vejce z Ježkova statku. 

Mléčné výrobky

V nabídce máme čerstvé kravské, kozí a ovčí mléko, sýry, jogurty, probiotické nápoje, tvaroh, syrovátku, brynzu a další produkty.

Dodáváno od :

Polabské mlékárny, Farma Němcovy, kozí biofarma DoRa Ratibořice, ovčí Ekofarma M&M Šounov, Ježkův statek.
Bio ovoce a zelenina

Dodáváno od :

Country Life

Ekofarma ing. Miloš Kurka

Ekofarma Bílý Mrak

statek Tilia.


Fungujeme jako odběrné místo bedýnek (www.biozelenina-bedynky.cz).


Vegetariánské potraviny

V našem sortimentu naleznete také širokou nabídku obilovin, luštěnin, kaší, celozrnných těstovin, obilných nápojů. Dále nabízíme chlazené vegetariánské výrobky jako tofu, tempeh, alternativní náhražky masa (Robi, Klaso, Seitan), sojové jogurty, rýžové deserty, sojanézy, sojové uzeniny, hotová jídla, rostlinné pomazánky, svačinky, apod. Velké oblibě se těší chlazená pomazánka humus.
Bezlepkové výrobky

Nabízíme potraviny pro celiaky – balený chléb a pečivo, trvanlivé pečivo, směsi na pečení, těstoviny, cereálie, sladkosti. 

Je možné si objednat čerstvý bezlepkový chléb Nominal nebo čerstvý chléb z Liškovy pekárny.

Dodáváno od :

SCHÄR, Bauckhof, Jizerské pekárny, Nominal, Paleta, SamMills, a další…


Fair Trade

Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům zboží, které je vyrobené v odpovídajících pracovních podmínkách, bez pomocí dětské práce, za omezenou pracovní dobu. V našem obchodě nabízíme například Fair Trade kávu a čaje, Fair Trade čokoládu, kakao a další. Nákupem takto označených výrobků zaplatíte spravedlivou cenu za “dobrou věc”.Superfoods, zelené potraviny, přírodní potravinové doplňky

Superpotraviny jsou plodiny s mimořádnými nutričními vlastnostmi výrazně podporující naše celkové zdraví. Jsou nabité vitamíny, minerály a stopovými prvky, jež mohou významně ovlivnit naše zdraví a psychickou pohodu.
Nabízíme např. nepražené kakao nebo kakaové boby, chia semínka, Acai, Macu, Lucumu, Baobab, Konopný protein, včelí pyl, naklíčená semínka a mnoho další.

V nabídce zelených potravin si můžete vybrat Chlorellu, Spirulinu, Mladý ječmen, Mladou pšenici.

Ekodrogerie

Ekologická drogerie na běžný úklid, praní, mytí a čištění. Jedná se o přípravky vyrobené ne z ropy ale na rostlinné a minerální bázi, bez fosfátů, enzymů, bělidel, optických zjasňovačů a konzervačních látek. Výrobky jsou díky svémů složení šetrné k lidské pokožce a jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné, nejsou testované na zvířatech.

Dodáváno od : Ecover, Sodasan, Sonett, AlmacabioPřírodní kosmetika

Přírodní kosmetika je vyrobena z přírodních složek. Součástí přírodní kosmetiky není ropa a její deriváty (parafín, minerální oleje, vazelína), syntetické emulgátory, syntetická pěnidla, parabeny (konzervanty), silikony, syntetické parfemace, těžké kovy a hliník.
K výrobě svých přípravků nepoužívá suroviny živočišného původu kromě medu, včelího vosku a lanolinu z ovčí srsti a není testována na zvířatech. Přírodní kosmetika má vysoký obsah přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek.

Dodáváno od :

Saloos, Nobilis Tilia, Jason, Durance, Hippoderm, Khadi, Esi, Neem, a dlaší…

Raw food – živá strava

Raw food označuje potraviny, které nejsou tepelně ani chemicky upravované. Vychází se z poznatků, že jakákoliv tepelná úprava nebo průmyslové zpracování ničí výživné hodnoty, mění strukturu molekul a ty se pak stávají nejenže nezdravými, ale mnohdy i toxickými a karcinogenními. Raw food jsou potraviny plné vitamínů, minerálů, aktivních enzymů a kvalitních živin.

Dodáváno od : Lifefood, Rawfood, Brikli, Iswari,.....

Ostatní

Součástí sortimentu naší prodejny jsou dále ořechy, semínka, sušené plody, mořské řasy. Nabízíme celou řadu čajů, kávy, kávových náhražek. Na své si přijdou i milovníci sladkého (čokolády, sušenky, bonbóny, lízátka a jiné cukrovinky). Můžete si vybrat výborná vína z několika bio vinařství (české, rakouské).Copyright 2015, BioSvět Zbraslav